Kurių iš jūsų daiktų niekada nereikėtų skalbti kartu, kad nepažeistumėte audinio?

Daugelis iš mūsų, paskubomis kraudamiesi skalbimo mašiną, galbūt nesusimąstome apie tai, kad kai kuriuos drabužius reikia tvarkyti atidžiau. Netinkamas plovimas gali sukelti nemalonių pasekmių, tokių kaip išblukimas, deformacija ar net lūžimas. Norint išvengti tokių nesklandumų ir išlaikyti vertingus spintos daiktus nepriekaištingos būklės, reikia žinoti, kurių daiktų negalima skalbti kartu, o kurių išvis nereikėtų dėti į skalbimo mašiną.

Ko negalima skalbti skalbimo mašinoje: drabužių sąrašas

1. Kepurės ir beisbolo kepuraitės

Beisbolo kepuraitės ir kepuraitės – tai ne tik stilingi aksesuarai, bet ir daiktai, kuriuos reikia skalbti itin atsargiai. Skalbimo mašinos būgno slėgis gali deformuotis arba sulūžti rėmas, kuriame laikomas skydelis. Norint to išvengti, tokias kepures rekomenduojama skalbti rankomis, negręžiant.

2. Ortopedinės pagalvės ir čiužiniai

Skalbimo mašina ortopedinėms pagalvėms ar čiužiniams valyti gali suskaidyti ortopedines putas į mažus gabalėlius. Kai kuriais atvejais tai gali atsitikti net naudojant subtilų ciklą. Todėl prieš skalbdami turėtumėte atidžiai perskaityti etiketėje esančias instrukcijas, o prireikus naudoti rankų plovimo būdus arba kreiptis į cheminę valyklą.

3. Drabužiai ir avalynė iš natūralios odos

Natūrali oda reikalauja ypatingos priežiūros ir netoleruoja skalbimo mašinos poveikio. Tokie gaminiai gali nukentėti nuo raukšlių arba muilo dėmių. Odiniai batai dažniausiai laikomi kartu su klijais, kurie skalbimo metu gali prarasti savo savybes, todėl batai gali subyrėti. Odiniams gaminiams valyti rekomenduojama naudoti rankų plovimo būdus arba eiti į cheminę valyklą.

4. Maudymosi kostiumėliai ir lagaminai

Maudymosi kostiumėliai ir maudymosi kelnaitės taip pat patenka į daiktų, kurių geriausia neskalbti skalbimo mašinoje, kategoriją. Dėl aktyvaus skalbimo ciklo gali iššokti kaulai ir dirželiai, o audinys gali pablogėti. Tokius gaminius rekomenduojama valyti tik šiltu vandeniu ir rankomis.

5. Daiktai su augintinių plaukais

Naminių gyvūnėlių savininkai žino, kaip sunku nusimesti plaukus nuo drabužių. Skalbimo mašinoje pūkai gali dar tankiau įsiterpti į audinio struktūrą, o patys plaukai gali užkimšti mašinos filtrus. Prieš skalbiant tokius drabužius rekomenduojama juos ypač kruopščiai nuvalyti nuo vilnos.

6. Produktai su mažomis detalėmis, blizgučiais ar kalnų krištolais

Ypatingos priežiūros reikalauja ir daiktai su smulkia dekoratyvine apdaila, pavyzdžiui, blizgučiais, kalnų krištolais ar mažomis detalėmis. Skalbimo metu jie gali nukristi ir sugadinti drabužius ar net skalbimo mašiną. Norint skalbti šiuos drabužius, rekomenduojama naudoti rankų valymo būdus.

Kokių daiktų negalima skalbti kartu?

  • Neplaukite naujų spalvotų drabužių kartu, nes dažai gali išblukti.
  • Niekada nedėkite skalbinių ar drabužių, kuriuos dėvite lauke, į būgną.
  • Neplaukite kartu skirtingų rūšių odinių, kailių ar zomšinių dirbinių.
  • Neskalbkite sintetinių ir natūralių audinių kartu.
  • Vilnonių dirbinių ir džinsų negalima skalbti kartu.
Naudojame slapukus siekdami suasmeninti turinį ir skelbimus, teikti socialinės žiniasklaidos funkcijas ir analizuoti srautą. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su savo socialinės žiniasklaidos, reklamos ir analizės partneriais. View more
Sutinku
Nesutinku